Черкаси Інформ

З 01 вересня 2021 року розпочинається кампанія з добровільного декларування активів фізичних осіб

З 01 вересня 2021 року розпочинається кампанія з добровільного декларування активів фізичних осіб
331598 ПЕРЕГЛЯДІВ

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що Державна податкова служба працює над імплементацією Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Так, громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для  активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.

tax.gov.ua

Теги: декларування доходів,Державна податкова служба,суб`єкт декларування,фінансова відповідальність,добровільне декларування,кампанія добровільного декларування доходів,Центральне міжрегіональне управління ДПС, ДПС.,стимулювання детінізації доходів ,податки і збори

© 2020 cherkasy-inform

Мої відео